Roccat Torch: wymarzony mikrofon streamera i szeptacza?

Roccat właśnie dołożył swój mikrofon USB do do pokaźnej puli nowych urządzeń tego rodzaju, które przestały być podstawowymi narzędziami twórców treści, a przez pandemię zagościły w wielu domach jako odpowiedź na potrzeby chwili. Trzeba powiedzieć jedno: Roccat Torch ma szanse stać się jednym z najpopularniejszych mikrofonów w swojej klasie cenowej!

Roccat Torch: atmosfera studia we własnym pokoju

Roccat potrafi skupić uwagę fanów na swojej premierze! Mikrofon Torch nie dość, że wygląda tak, że nie pomylimy go z innymi modelami, to jeszcze oferuje spore możliwości, w tym takie, jakich nie znajdziemy u konkurencji.

Roccat Torch / fot. Roccat

Przede wszystkim duże wrażenie wywiera dedykowany panel sterowania, który znajdziemy w zestawie z mikrofonem. Dzięki niemu mamy szybki dostęp do podstawowych ustawień:

  • wyciszania,
  • regulacji wzoru przechwytywania mikrofonu,
  • regulacji wzmocnienia,
  • regulacji głośności dla wyjścia jack 3,5 mm.  

Świetną robotę zawdzięczamy zielonemu wyświetlaczowi z napisem „Live”, sygnalizującemu nagranie, dzięki któremu możemy poczuć się jak prowadzący audycję w prawdziwej stacji radiowej. Ponadto górna część samego mikrofonu kryje przycisk Quick-Mute, pozwalający go szybko wyciszyć.

Roccat Torch to model typu USB, który proponuje dwa przetworniki pojemnościowe – jest to często stosowane połączenie.

Roccat Torch / fot. Roccat

Urządzenie umożliwia wybór jednej z trzech metod przechwytywania dźwięku:

  • układ kardioidalny,
  • stereo (przód i tył, świetne dla rejestrowania rozmowy dwóch osób),
  • szept (rejestrowanie dźwięków o bardzo niskim poziomie głośności).

Roccat zaproponował ciekawy sposób mocowania mikrofonu – możemy ustawić go albo w panelu sterowania, który integruje rolę centrum dowodzenia oraz tradycyjnego statywu biurkowego, ale też bez trudu zamontujemy go na ramieniu z wysięgnikiem.

Unikatową opcją, która ucieszy zawodowych streamerów, jest wbudowanie trzech stref wielokolorowych diod RGB, które są kompatybilne z systemem Aimo RGB

Roccat Torch będzie dostępny w cenie 99 euro od 15 sierpnia tego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE