Poznajcie Mobvoi AI Recorder, inteligentny translator wielkości pendrive!

Wygląda na to, że Mobvoi zamierza rozszerzyć asortyment i pokazać, że spod ręki marki mogą wyjść nie tylko świetne smartwatche i słuchawki! Mobvoi AI Recorder to inteligentny translator, który może podbić rynek dzięki kompaktowym rozmiarom i ciekawej konstrukcji, ale też dobrej cenie!

Mobvoi AI Recorder: sztuczna inteligencja wspomaga translację

Mobvoi raczej nie trzeba nikomu, kto interesuje się wearables, przedstawiać. W portfolio chińskiego producenta mamy m.in. najnowsze modele w rodzaju TicWatch E3 czy TicWatch GTH, ale i tak największą furorę zrobił słynny Ticwatch 3 Pro.

Mobvoi AI Recorder / fot. Mobvoi

Marka ma dobrą passę i stara się to wykorzystać, do smartwatchy i słuchawek bezprzewodowych dokładając kolejną kategorię produktu, czyli elektroniczny translator. Jeszcze niedawno tego rodzaju urządzenia wydawały się nie tyle fantazją, ile raczej zabawnym gadżetem – wszyscy znamy przecież możliwości tłumacza Google i zabawnych lapsusów, jakie towarzyszą jego twórczości.

Na rynku zaczęły pojawiać się jednak takie modele (jak polski tłumacz elektroniczny Vasco Translator M3), które zmieniły nasz sposób oceniania podobnych rozwiązań – nagle okazało się, że takie gadżety są w stanie słyszeć i tłumaczyć sensownie rozmowę w czasie rzeczywistym! Mobvoi poszło trochę w innym kierunku i skupiło się nie na bezpośrednim tłumaczeniu, ale na transkrypcji mowy na tekst!

Mobvoi AI Recorder / fot. Mobvoi

Co potrafi Mobvoi AI Recorder? To urządzenie automatycznie tłumaczy mowę na tekst w języku angielskim i chińskim, osiągając wskaźnik dokładności 94%. Translator startuje z tymi dwoma językami, ale z czasem zostaną wprowadzone kolejne.

Dzięki technologii transkrypcji opartej na sztucznej inteligencji możemy łatwo konwertować dźwięk na tekst, który następnie poddamy edycji i udostępnimy. O jakość nagrania dba redukcja szumów z dwoma mikrofonami i technologia automatycznej kontroli jego wzmocnienia – algorytm AGC.

Mobvoi AI Recorder automatycznie transkrybuje dźwięk na tekst i dzieli długą mowę na akapity, ułatwiając porządkowanie notatek. Translator obsługuje transfer Wi-Fi i Bluetooth.

Na stronie producenta zapłacimy za urządzenie 99 euro – pierwszy rok subskrypcji mamy w gratisie, za kolejny będziemy musieli zapłacić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE