Stereo to przeżytek: poznajcie Syng Cell Alpha, trifoniczny głośnik-UFO!

Konstrukcje audiofilskie to często wspaniałe wariacje na temat klasycznego podejścia do świata dźwięków. Tym razem mamy jednak do czynienia nie tylko z niezwykłym designem, ale też nowatorską koncepcją brzmienia. Oto Syng Cell Alpha, kolumna głośnikowa inna niż wszystkie!

Syng Cell Alpha: trifoniczny dźwięk z możliwością wirtualizacji

Syng Cell Alpha to jedno z tych urządzeń, których nie da się pomylić z niczym innym. Choć na pozór nieco przypominają kultowe Audioramy Grundiga, które zamiast metalowych maskownic mają wyeksponowane wnętrzności, to rewolucja została ukryta wewnątrz urządzenia.

Syng Cell Alpha / fot. Syng

Głośnik wymaga ustawienia na dedykowanym stojaku – tylko w ten sposób możemy wykorzystać jego potencjał przestrzennego brzmienia, które możemy wirtualnie dostrajać do naszych potrzeb. Warto podkreślić, że już jeden egzemplarz Syng Cell Alpha pozwala cieszyć się pełnią możliwości trifonicznej konstrukcji, ale producent przewidział łączenie kilu urządzeń na zasadzie multiroom lub zestawu stereo i (a jakże!) trio!

Specyfikacja techniczna tego modelu pozostaje tajemnicą i wiemy jedynie, że wspiera on AirPlay 2, Spotify Connect, dedykowaną aplikację, dwa porty USB i HDMI eARC.

Wewnątrz każdej kolumny znajdziemy dwa głośniki niskotonowe, zamocowane w technologii Force-Balanced oraz trzy pełnozakresowe głośniki, umieszczone symetrycznie wokół jadra obudowy.

Syng Cell Alpha / fot. Syng

Teraz ważna uwaga: technologia Triphonic Audio nie polega jedynie możliwościach wspomnianych 3 głośników (+ 2 basowych), ale na ich współpracy z trzema mikrofonami, pozwalającymi dostosować brzmienie do pomieszczenia lub zabawę z wirtualizacją tego, co (a raczej – gdzie!) słyszymy.

Ten model jest w stanie emitować specjalne pole dźwiękowe, w obrębie którego usłyszymy muzykę identycznie – nieważne, czy przejdziemy dwa kroki w jedną, czy drugą stronę. W praktyce powinniśmy móc chodzić po pomieszczeniu i słyszeć to samo niemal na całej jego przestrzeni, bez utraty mocy sygnałów, charakterystycznych dla zestawów surround.

Wspomniany polem brzmieniowym zarządzamy poprzez aplikację Syng Space, w której sami określamy, jaką ma ono zajmować przestrzeń.

Brzmi ciekawie, prawda? To na pewno jedne z tych kolumn, dla których warto byłoby wybrać się na Audio Show 😉

Na stronie producenta za jedno urządzenie wraz z dedykowanym stojakiem (małym) zapłacimy 1799$.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE