Wyobraźcie sobie naprawdę niezłe słuchawki True Wireless, które mają stawać w szranki z najlepszymi, ale jakoś im to nie wychodzi. Utarło się dziwnie, że LG nie ma szczęścia w świecie dźwięku i nawet współpraca ze słynną w świecie audiofilskim marką Meridian niewiele zmieniła. A szkoda, bo ta seria miała naprawdę dużo do zaoferowania i do tego bardzo szybko … staniała, dziś nawet w topowej wersji kosztując mniej, niż 500 zł! Ciekawe, czy LG Tone Free DFP8W, najnowsza odsłona słuchawek z UVnano, przełamie złą passę?
LG Tone Free DFP8W to zmiany na lepsze i dalsza współpraca z Meridian
Słuchawki dokanałowe True Wireless LG Tone Free DFP8W mogą pochwalić się aktywną redukcją szumów ANC i łącznym czasem pracy liczącym nawet dobę.
Ciągle znajdziemy tu ciekawostkę, wyróżniającą serię na rynku: będzie to rzecz jasna etui ładujące UVnano, które według producenta usuwa 99,9% bakterii E. coli i S. aureus w czasie 5 minut odkażania.
Najnowsza odsłona Tone Free jest ciągle strojona przez brytyjskiego producenta audio Meridian, a jej wkład uzupełniany jest przez technologię Flex Action Bass. Dodam przy okazji, że już poprzednik w postaci modelu FN7 oferował brzmienie ze świetnie kontrolowanym basem, mogące stawać w szranki z rozwiązaniami Jabry.
Zgodnie z obecnymi trendami zmianie uległ projekt „pąków” i są one bardziej pękate, przypominając nieco rozwiązania pokroju FreeBuds Pro (test Huawei FreeBuds Pro). Etui ładujące dalej posiada nietypową konstrukcję, za to nabrało kolorów (wersja czarna, biała, złota).
DFP8W posiada dynamiczne przetworniki 8 mm (wspierane przez kodeki apt-X, AAC i SBC), po trzy dedykowane mikrofony, dwa nowe tryby dźwięku (Ambient i Chat) oraz odporność na warunki zewnętrzne na poziomie normy IPX4. LG zachowało świetne rozwiązanie w postaci nakładek z żelu klasy medycznej, które są jednym z najwygodniejszych rozwiązań na rynku i nie powodują uczuleń.
O łączność dba Bluetooth 5.2, wspomagane przez Google Fast Pairing i Windows Swift Pair. Dzięki dedykowanej aplikacji uruchomimy także tryb gry (ciekawe, czy wzorem Huawei, realme i innych będzie on działał wyłącznie z telefonami LG – bo jeśli tak, to mamy mały zgrzyt, kiedy firma zaprzestała produkcji smartfonów).
Czas pracy na jednym ładowaniu „pąków” to nawet 10 h bez ANC lub 6 h z redukcją hałasów, a etui dzięki uzupełnieniu energii dodaje kolejne 14 h bez ANC. Warto dodać, że design LG doceniono na słynnym RedDot i słuchawki mogą pochwalić się nagrodą za 2021 rok.
Mam wrażenie, że LG może próbować iść ścieżką Huawei, które mniejszą sprzedaż smartfonów nadrobiły w dużej mierze akcesoriami – tyle, że koreański producent ma do zaoferowania więcej unikatowych rozwiązań!
Na niemieckiej stronie LG wyceniono ten model na 179 euro.