Mecool KM2: nowy król tanich TV Boxów?

Rynek telewizorów jest bezlitosny: kupujesz budżetowy bądź średniopółkowy model, a za dwa-trzy lata okazuje się, że nie ma szans na odtworzenie HBO z aplikacji, bo producent zakończył wsparcie dla tej funkcjonalności. Na szczęście nic straconego, a drogę wyznaczają urządzenia pokroju Chromecasta i Xiaomi wraz z ich nowoczesnymi wariacjami, jak Mecool KM2.

Mecool KM2: nie dość że z Android TV, to jeszcze z z ładnym pilotem!

Kupując przystawkę TV musimy wybrać, czy decydujemy się na autorskie oprogramowanie (wariacje na temat zwykle przedostatniej wersji Androida) lub „oryginał” w postaci Android TV. Właśnie ten ostatni jest najbezpieczniejszym wyborem, zapewniającym dobrą jakość pracy i najdłuższy dostęp do aktualnych aplikacji.

Mecool KM2 – tak jak słynny Chromecast – bazuje na Android TV. Konstrukcja samego urządzenia jest elegancka i dość kompaktowa, ale trzeba pamiętać, że nie ma formy „sticka”, jak jedno z najczęściej wybieranych budżetowych urządzeń, czyli Xiaomi Mi TV Stick, a wygląda raczej jak Mi Box

Jak już wspomniałam, urządzenie pracuje pod systemem operacyjnym Android TV 10. Ale to nie koniec cech, które wyróżniają go od konkurencji!

Spójrzcie na pilota z klawiszami skrótów do YouTube, Netflix, Prime Video i Google Play (pobierane aplikacji kilkoma kliknięciami na pilocie? czemu nie!). Za wydajność odpowiada chipset Amlogic S905X2 z procesorem graficznym Mali-G31, 2 GB RAM i 8 GB pamięci, co powinno w zupełności wystarczać na długie, bezstresowe korzystanie z urządzenia.

Mecool KM2 / fot. Mecool

Urządzenie wspiera Dolby Vision, zintegrowanego Chromecasta, rozdzielczość 4K, Asystenta Google. Na pokładzie znajdziemy port USB, HDMI 2.1, Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth.

Ostatni smaczek to cena! Za Mecool KM2 na Geekbuying zapłacimy około 50 euro, a za niewielką dopłatą możemy liczyć na wysyłkę z Europy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE