Zortrax Dental: polska drukarka 3D dla stomatologów!

Co Wy na to, żeby to polska firma przewodziła rewolucji? Kojarzycie ciągle druk 3D z urządzeniami rodem z Aliexpress, na których można co najwyżej dodrukować sobie kółeczka do resoraka? No to czas na zmianę optyki! Poznajcie Zortrax Dental!

Zortrax Dental to dopiero początek ekspansji!

Zortrax zapowiada premierę pierwszej drukarki 3D dedykowanej bezpośrednio dla branży stomatologicznej. Urządzenie ma pojawić się w ostatnim kwartale 2021 roku. Oprócz drukarki Zortrax Inkspire 2 Dent spółka planuje wprowadzić do swojej oferty cały ekosystem urządzeń i akcesoriów, obejmujących dentystyczne i protetyczne żywice, oprogramowanie oraz urządzenia peryferyjne.

Druk 3D w ciągu ostatnich lat zrewolucjonizował wiele obszarów przemysłu. Ostatnia dekada bez wątpienia pokazuje szerokie możliwości druku trójwymiarowego wykorzystywanego w branży medycznej, a w szczególności w stomatologii. Dzięki zastosowaniu drukarek 3D w gabinetach dentystycznych, jak i w laboratoriach, codzienna praca dentystów, stomatologów i protetyków osiąga zupełnie nowy, lepszy wymiar. Żmudne, czasochłonne i wymagające ogromnej precyzji procedury są dziś, właśnie dzięki zastosowaniu druku 3D – łatwiejsze, szybsze, a także tańsze. Udział wykorzystania technologii druku 3D w stomatologii i ortodoncji już teraz jest imponujący, a należy zwrócić uwagę na to, że rynek stale dynamicznie się rozwija.

Małgorzata Misiewicz, prezes zarządu Zortrax Dental
Zortrax Inspire / fot. Zortrax

Sama drukarka to nie wszystko. Marka oferuje kompletny system, który jest w stanie zrealizować cały proces niezbędny w pracy dentysty-protetyka, obejmujący:

  • skanery tworzące obraz jamy ustnej pacjenta,
  • projektowanie w oprogramowaniu CAD,
  • testowanie rozwiązań na modelach diagnostycznych.

Powyższe potrzeby są realizowane przez całą aparaturę i soft Zortrax:

  • drukarkę 3D Zortrax Inkspire 2 Dent,
  • oprogramowanie Zortrax DentLab,
  • urządzenia peryferyjne (Curing Station do dodatkowego utwardzania i Cleaning Station do usuwania nadmiaru żywicy z modeli),
  • profesjonalne żywice do druku 3D.

Wypada tylko życzyć polskiej marce powodzenia, tak by w 2023 mogła osiągnąć globalny zasięg sieci sprzedaży.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE