Tone Factory: piękny, minimalistyczny i niedrogi gramofon!

Tone Factory to austriacka firma, która postanowiła stworzyć gramofon dla współczesnego użytkownika, dotąd nie interesującego się analogowym odtwarzaniem dźwięku. Co najciekawsze, nie jest to kolejna marka z aspiracjami ( i cenami!) bez pokrycia – Tone zaprojektowało urządzenie od podstaw, posiada własną fabrykę w Czechach i współpracuje z Pro-Ject Audio oraz Ortofonem!

Tone Factory: jeśli tak mają wyglądać niedrogie gramofony dla mas, to ja to kupuję!

Tone Factory / fot. Tone Factory

Trudno oderwać oczy od zdjęć gramofonu Tone, który wygląda jak arcydzieło sztuki minimalizmu i można być pewnym, że tak samo jak cieszy oko dziś, będzie robił to za kilkanaście/dziesiąt lat. Warto też podkreślić, że to urządzenia produkowane ręcznie, co w dzisiejszym świecie – zwłaszcza w tej klasie cenowej – należy do rzadkości.

W telegraficznym skrócie TONE to minimalistyczny gramofon do bezprzewodowych głośników i tradycyjnego zestawu Hi-Fi. Podobnie jak w Sonoro Platinum model ten łączy analog z cyfrą, umożliwiając tradycyjny odsłuch „po kablu” oraz łączność Bluetooth, tyle że robi to za … połowę ceny Sonoro!

Ciekawostką jest tendencja Tone Factory do prowadzenia klienta za rękę – na ich stronie domowej znajdziemy samouczki dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z winylem i muszę przyznać, że to coś, o czym zapomina większość producentów. Dzięki temu koniec z dylematami jak złożyć gramofon i w jaki sposób go podpiąć, ba! samo użytkowanie płyt jest również przystępnie wytłumaczone. Brzmi banalnie? Powiedzcie to nastolatkowi, dla którego Tone będzie pierwszym kontaktem z analogowym playerem!

Tone Factory / fot. Tone Factory

Najważniejsze cechy Tone Factory:

  • odtwarza płyty winylowe 7”, 10” lub 12”
  • umożliwia połączenie z z głośnikami Bluetooth
  • napęd pasowy
  • wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy
  • 33/45 obr/min – zmiana elektroniczna
  • solidna drewniana obudowa MDF
  • ręcznie robione w Europie

Charakterystyczną budowę urządzenie zawdzięcza okrągłej podstawie (płyta MDF z litego drewna), która zawiera wszystkie części: silnik, zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy i moduł Bluetooth, a jednocześnie pełni funkcję fundamentu konstrukcji gramofonu, na której „leżą” obudowa i talerz. Dzięki temu udało się uzyskać super płaski wygląd gramofonu. Jednoczęściowe lekkie ramię jest wykonane przy użyciu zaawansowanej technologicznie formy wtryskowej, a wkładka to owoc współpracy z duńskim Ortofonem.

Za podstawową wersję Tone Factory na stronie producenta zapłacimy 299 euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE