Mio MiVue 818: rejestrator, z który zawsze odnajdziesz swoje auto!

Mio MiVue 818 to kolejne innowacyjne urządzenie od kultowego producenta: tym razem udało się stworzyć rejestrator, który oferuje kilka ciekawych funkcji, od powiadomienia o radarach po … odnajdywanie samochodu, którego nie możemy zlokalizować na dużym parkingu!

Koniec ze stresem pod Ikeą?

Mio MiVue 818: rejestrator inny niż wszystkie

Mio kusi dwoma funkcjami, które według producenta znajdziemy tylko w tym konkretnym urządzeniu. Pierwsza z nich to opcja znajdź mój pojazd, mająca zapewnić koniec gorączkowego poszukiwania auta zaparkowanego w leśnej głuszy czy miejskiej dżungli.

Mio MiVue 818 / fot. Mio

Jak to działa? Oddajmy głos fachowcom z Mio:

Wystarczy włączyć aplikację MiVue™ Pro App znajdującą się w smartfonie i połączyć telefon za pomocą Bluetooth z
wideorejestratorem. Gdy zakończyliśmy trasę nasza kamera wysyła współrzędne miejsca, gdzie zostawiliśmy samochód do naszego smartfona. W momencie powrotu do auta MiVue™ Pro App określi nasze aktualne położenie i z dokładnością do kilku metrów wytyczy drogę do miejsca, gdzie znajduje się samochód.

Druga funkcja przyda się nie tylko indywidualnym kierowcom, ale też flotom, w których warto kontrolować użycie samochodów poza czasem pracy kierowcy. W praktyce urządzenie pozwala, po sparowaniu z aplikacją, kontrolować ile kilometrów i kiedy dane auto przejechało. No i to może być koniec „najlepszego samochodu” (czytaj: służbowego auta, wykorzystywanego do celów prywatnych) dla wielu pracowników korpo – apka pozwala na wydruki raportów czy przesyłanie pdf-ów.

Mio MiVue 818 nie zapomina o tych funkcjach, które dziś pozwalają na jazdę bez niepotrzebnego stresu – mowa oczywiście o powiadomieniach dotyczących fotoradarów. Brzmi dość sztampowo, prawda? A co powiecie na system zarządzania przejazdem przez odcinkowy pomiar prędkości?

Mio MiVue 818 / fot. Mio

W trakcie przejazdu przez taki odcinek usłyszymy alarm, że auto znajduje się w strefie pomiaru lub się do niej zbliża. Rejestrator oszacuje czas i prędkość jaka jest niezbędna, by bezpiecznie i bez mandatu pokonać trasę. Otrzymamy też informację o tym, jaka długość odcinka pozostała do przejechania.

Nie zapomniano o inteligentnym trybie parkingowym, kompatybilności z kamerą tylną Mio MiVue A50 i zasilaniem Smartbox, Wi-Fi i Bluetooth. Za jakość nagrań odpowiada połączenie szklanych soczewek, przysłony F:1,8 i szerokiego kąta widzenia wynoszącego 140 stopni. Obraz może być rejestrowany nawet w 2K 1440p.

To może być ciekawa alternatywa dla osób, które wymagają do rejestratora czegoś więcej, niż oferują proste urządzenia w rodzaju Xblitz Z4.

Mio MiVue 818 wyceniono w momencie premiery na 649 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE