Roccat Syn Pro Air: gaming lekki jak powietrze!

Roccat Syn Pro Air to kolejna nowość z wysypu akcesoriów z przyrostkiem „Pro” w nazwie – były myszki, czas na słuchawki gamingowe! Co ciekawe, producent inwestuje w nagłowne słuchawki bezprzewodowe i atakuje w ten sposób bezpośrednio Razera, którego Blackshark V2 Pro nieźle namieszał na rynku.

Roccat Syn Pro Air: więcej powietrza, czyli tkanina zamiast (eko)skóry!

Nie bez powodu przywołałam przykład Razera, bo Roccat nie wyważa przecież otwartych drzwi, tylko proponuje rozwiązania, które od dawna są dostępne w szerokim obiegu.

Nawet warto byłoby dodać, że tkaninowe pady słuchawki gamingowe przejęły wprost z tradycyjnych słuchawek Hi-Fi lepszej klasy – i bez dwóch zdań trzeba przyznać, że na obu tych polach „materiał” zamiast skóry czy jej syntetycznego odpowiednika zwykle sprawdza się o niebo lepiej.

Roccat Syn Pro Air stawia na:

  • dźwięk 3D, realizowany przez przetworniki Nanoclear od Turtle Beach o średnicy 50 mm
  • szybkie ładowanie przez USB-C
  • nauszniki i pałąk wypełnione pianką z efektem pamięci ProSpecs
  • oddychającą, „sportową” tkaninę odprowadzającą wilgoć na nausznicach
  • częściowo składna konstrukcja ułatwiająca transport
  • odłączany mikrofon TruSpeak z funkcją wyciszania przez jego obrócenie
  • zgodne z AIMO 16,8 mln kolorów oświetlenia na zewnętrznej części nausznic
Roccat Syn Pro Air / fot. Roccat

Doba na jednym ładowaniu to solidny wynik, a osoby obawiające się o nagłe wyczerpanie baterii pocieszy z pewnością szybkie ładowanie poprzez USB-C: 15 minut ładowania zapewnia 5 godzin pracy na baterii.

Transmisja bezprzewodowa jest realizowana poprzez pasmo 2.4 GHz – aby osiągnąć połączenie, musimy oddać jeden slot USB typu A na dedykowany nadajnik dołączony do zestawu.

Ciekawe, jak Roccat wypadnie w bezpośrednim zestawieniu z nowością od głównego konkurenta, którym byłby Razer Kraken V3 X – to przewodowy, ale podobnie wyceniony zestaw.

Na stronie producenta za Syn Pro Air zapłacimy 149,99 euro.

1 KOMENTARZ

  1. […] Nie znaczy to oczywiście, że wersja Wireless brzmi słabo – nic z tych rzeczy! To po prostu inna sygnatura brzmieniowa, bardziej nosowa i rozrywkowa, nastawiona na większą efektowność niż wspaniale harmonijne i klarowne V2 w wersji przewodowej. Co ciekawe, coraz więcej producentów idzie w gaming “bez kabli” – wystarczy wspomnieć choćby niedawna premierę Roccat Syn Pro Air. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE