Meizu POP Pro: to już desant na True Wireless!

Meizu POP Pro to kolejne słuchawki True Wireless rodem z Chin, które mają premierę w ostatnich dniach. Trudno nie mieć wrażenia, że wygląda to jak zmasowany atak, który ma poprzestawiać rankingi relatywnie niedrogich TWSów z ANC.

Co potrafi Meizu POP Pro?

Jak tak dalej pójdzie, to słuchawki TWS staną się jednym z głownych bohaterów newsów portali technologicznych. Nie wiedzieć czemu ostatni tydzień przyniósł nam istną nawałę niedrogich i interesujących modeli. Dość wymienić choćby OPPO Enco Free2, które mogą wprowadzić Oppo do topu w kategorii cena-jakość, czy Wyze Buds Pro z bezprzewodowym ładowaniem, AAC i ANC na poziomie 40 dB.

Meizu POP Pro / fot. Meizu

Na tym tle Meizu niekoniecznie rozbłyśnie jak jaśniejąca gwiazda, ale i tak to model, który na pewno znajdzie spore grono nabywców.

Na jego korzyść przemawia:

  • ANC (to w ogóle pierwsze słuchawki tego typu w portfolio Meizu z redukcją hałasów) o mocy 35 dB,
  • „profesjonalnie” strojone, 10 mm przetworniki,
  • potrójny układ mikrofonów do odszumiania tła mowy w czasie połączeń głosowych,
  • błyskawiczne połączenia i okienka pop-up ze smartfonami Meizu,
  • 4 h pracy z włączonym ANC i 13 dzięki podładowaniu w etui/6.5 oraz 20 bez ANC,
  • wodoodporność na poziomie IPX5.

Niezbyt podoba mi się Bluetooth w wersji 5.0 (konkurenci zaczynają od 5.2) i brak danych na temat kodeków czy pasma przenoszenia. Mam wrażenie, jakby wszystkie liczące się chińskie marki zaczęły nagle prezentować swoje słuchawki TWS i nie będę ukrywał, że bardzo mnie to cieszy!

Nie jestem fanem żadnej z przywoływanych firm, ale dzięki temu wysypowi nowości, które oferują sporo jak na cenę, jest nadzieja na obniżenie cen wszystkich słuchawek ze średniej półki. Oczywiście to realne założenie jedynie wtedy, kiedy Meizu i podobne modele nie będą odstawały brzmieniem od bardziej znanej konkurencji.

Na Aliexpress zapłacimy za ten model około 280 zł.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE