OPPO Enco Free2: w końcu dobre TWSy od Oppo?

Ostatnie tygodnie to czas, kiedy jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne słuchawki TWS z niższej-średniej klasy cenowej, mogące stawać w szranki z najlepszymi. OPPO Enco Free2 dołącza do grona modeli takich jak Redmi AirDots 3 Pro czy Wyze Buds Pro. Mamy tu do czynienia z podobnymi cenami i rozwiązaniami, ale OPPO wyciąga asa z rękawa!

OPPO Enco Free2: mega mocne ANC i dźwięk we współpracy z Dynaudio

Zacznijmy od ceny, bo to przez jej pryzmat będziemy zerkali na możliwości tego modelu. Po przeliczeniu premierowej ceny w Chinach na złotówki okazuje się, że zapłacimy za nie około 350 zł – w Polsce więc obstawiałbym cenę około 100 zł większą.

Mówimy więc o słuchawkach ze średniej półki cenowej, droższych od tego, co proponuje Huawei (recenzja Huawei FreeBuds 4i), ale tańszych niż propozycje od Jabry czy Sony.

OPPO Enco Free2 / fot. OPPO

OPPO Enco Free2 mogą pochwalić się przede wszystkim potężnym ANC, które może obniżyć hałas o 42dB! To świetny rezultat, zostawiający w tyle choćby Apple AirPods Pro (35 dB), za który odpowiada trzyrdzeniowy procesor. ANC nie tylko wyróżnia się mocą – dodatkowo słuchawki są w stanie dostosować redukcję hałasów zgodnie z budową ucha słuchacza.

Producent nie zapomniał o brzmieniu i tu jest drugi as, którym Oppo może zakasować konkurencję. W zestrojeniu tego modelu brała udział duńska marka Dynaudio, mogąca pochwalić się ponad 50-letnim doświadczeniem w audio Hi-Fi.

OPPO Enco Free2: cały pakiet ciekawostek poza ANC

OPPO Enco Free2 / fot. OPPO

Poza wsparciem firmy ze świata Hi-Res Oppo zapewnia nam spersonalizowane brzmienie dzięki dedykowanemu oprogramowaniu. Dzięki temu osoby o różnym stopniu ubytku słuchu będą mogły cieszyć się o wiele pełniejszym dźwiękiem.

Znajdziemy tu także:

  • tryb transparentny,
  • trzy mikrofony w słuchawce, które łącznie ze specjalnymi algorytmami pozwalają odszumić nasz głos w trakcie połączenia telefonicznego,
  • Bluetooth 5.2 z niskim opóźnieniem,
  • do 6,5 h słuchania z ANC i łącznie do 30 h dzięki doładowaniu w etui,
  • pyłoszczelność i wodoodporność na poziomie IP54,
  • autopauzę po wyjęciu słuchawek z uszu.

Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, ale OPPO Enco Free2 ma szanse zmienić zasady gry w przedziale cenowym 300-500 zł.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE