Maseczka od Razera: RGB i filtr N95 to dobrana para?

Pamiętacie kultową scenę z „Wilka z Wall Street”, kiedy Di Caprio pokazuje sztukę sprzedaży długopisu? No właśnie – przed pandemią mogliśmy pośmiać się z przewrażliwionych Azjatów, bez maseczki zasłaniającej usta i nos nie opuszczających swoich mieszkań, a od wielu miesięcy sami musimy ich używać.

Ciekawie na ten problem odpowiedział Razer, proponując maseczkę w swoim stylu – zanim powiemy coś złośliwego, przypomnę tylko, że firma od początku pandemii przekierowała ponad 1 mln maseczek dla pracowników służb medycznych.

Razer Hazel / fot. Razer

Koncepcyjna maska ma przygotować konsumentów na nową rzeczywistość. Używa wiele innowacyjnych rozwiązań, zapewniając ochronę o normie N95, dzięki zastosowaniu filtra o klasie medycznej, wykorzystującego odłączane i ładowalne aktywne wentylatory oraz inteligentne kapsuły, które regulują przepływ powietrza w celu uzyskania optymalnego oddechu. Wysoka skuteczność filtracji bakteryjnej (BFE) w Smart Pods powoduje, że maseczka wyfiltruje przynajmniej 95% cząstek unoszących się w powietrzu, ma również wysoką odporność na płyny.

Ciekawym pomysłem jest pozostawienie miejsca dla … uśmiechu. Tak, maska ma przezroczystą konstrukcję, dzięki czemu można zobaczyć mimikę twarzy czy odczytać mowę z ruchu ust. Oświetlenie wewnętrzne włącza się automatycznie w ciemności, dzięki czemu nasza twarz będzie zawsze widoczna.

Razer Hazel / fot. Razer

To nie koniec udogodnień – poza podświetleniem twarzy i przeźroczystą osłoną, pozwalających na to, by nasza mimika była widoczna, znajdziemy tu technologię Razer VoiceAmp, której zadaniem jest zakończenie problemów ze słyszalnością głosu stłumionego maską. Nie zapomniano o wentylatorach w kształcie dysków, które można dezynfekować w specjalnych pojemnikach emitujących promieniowanie UV.

Razer Hazel / fot. Razer

Inteligentna maska ​​z silikonową wyściółką zapewnia komfort dzięki aktywnemu chłodzeniu i regulacji powietrza, doprowadzaniu świeżego powietrza i odprowadzaniu CO2. W rezultacie powstało hermetyczne uszczelnienie oddzielone od regulowanych zaczepów na uszy. Pozwala to na regulowanie maski bez blokowania i zbędnego nacisku na usta.

Na razie nie znamy jeszcze cen i dostępności tego urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE