Sony SRS-RA5000 i SRS-RA3000: głośniki domowe z dźwiękiem 360 i zadziwiającym wyglądem w gratisie!

Sony ogłosiło wprowadzenie do oferty dwóch bezprzewodowych głośników domowychSRS-RA5000 i SRS-RA3000. Oba modele oparte są na technologiach Immersive Audio Enhancement i 360 Reality Audio, dzięki którym mają wypełnić pomieszczenie wszechobecnym dźwiękiem. Brzmienie rozchodzi się z nich w poziomie i pionie, tworząc rozległą strefę optymalnego brzmienia.

Sony SRS-RA5000 / fot. Sony

Oba urządzenia umożliwiają reprodukcję utworów 360 Reality Audio z oferty współpracujących serwisów muzycznych – tak, koniec z zastanawianiem się, jak może brzmieć piosenka w tej technologii z Tidala! Utwory w 360 Reality Audio zawierają dane o rozmieszczeniu dźwięków w przestrzeni, co powinno zapewnić niezwykłe wręcz wrażenia odsłuchowe z posmakiem wielowymiarowości sceny dźwiękowej.

Ciekawostką jest unikatowy algorytm Immersive Audio Enhancement, opracowany przez Sony, który pozwala przekształcać 2-kanałowe nagrania stereo w taki sposób, by dźwięk wypełniał całe pomieszczenie.

RA5000 jest droższy, ale sporo ciekawszy: może pochwalić się trzema głośnikami emitującymi dźwięk w pionie i kolejnymi trzema, odpowiadającymi za rozchodzenie się muzyki w poziomie. Dodatkowo tylko wyższy model posiada certyfikat Hi-Res, który jest obietnicą brzmienia o wysokiej jakości i wierności – nie trzeba przypominać, że Sony podchodzi do Hi-Res bardzo poważnie i jak dotąd nie zawiodło na tym polu (w przeciwieństwie choćby do wielu chińskich producentów, szafujących tym określeniem bez pokrycia).

Sony SRS-RA5000 / fot. Sony

Zarówno droższy, jak tańszy model posiada system autokalibracji, która automatycznie dostosuje brzmienie do pomieszczenia. Nie zapomniano o obsłudze asystentów głosowych i multiroomie!

Oba głośniki będą dostępne w lutym 2021: na razie wyceniono je na 599 euro (RA5000) i 359 euro (RA3000).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE