Ograniczenie prywatności dla bezpieczeństwa? Google Phone niebawem nagra (prawie) wszystkie rozmowy!

Masz dość tracenia nerwów na namolnych akwizytorów, wydzwaniających na Twój numer bez Twojej wcześniejszej zgody? No to pojawia się szansa na ciekawą broń w tej dotąd nierównej walce! Aplikacja Google Phone, stockowy składnik telefonów Pixel, prawdopodobnie będzie miała opcję automatycznego nagrywania połączenia przychodzącego spoza naszej listy kontaktów. Brzmi świetnie, prawda?

Problem, o którym wspominam, zna chyba każdy, kto miał pecha i wysłał CV na fałszywe ogłoszenie z ofertą pracy bądź sam ogłaszał coś na którymś z portali w rodzaju OLX. Okazało się, że tego rodzaju portale i sztuczki służą wielu „firmom” do wyłudzania naszych danych na ślepo – tzn. kopiują numer telefonu i później w pakietach za grosze odsprzedają agencjom prowadzącym różnego rodzaju infolinie. To właśnie z takich miejsc zalewają nas fale telefonów (zwykle z numerów komórkowych) z dziwacznymi ofertami.

Zastanawialiście się, co by było, gdyby taka osoba dzwoniąc do nas najpierw słyszała komunikat, że rozmowa jest nagrywana? No właśnie! Pewnie większość z nich od razu by się rozłączyła, obawiając się konsekwencji łamania praw o danych osobowych.

Na XDA pojawiła się informacja, że Google pracuje nad rozszerzeniem funkcjonalności aplikacji telefonicznej o nagrywanie rozmów spoza listy zapisanych kontaktów – to świetna wiadomość, bo programy Google można zainstalować niemal na każdym telefonie z Androidem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE