Ograniczenie prywatności dla bezpieczeństwa? Google Phone niebawem nagra (prawie) wszystkie rozmowy!

Google Pixel 3 XL / fot. Google

Masz dość tracenia nerwów na namolnych akwizytorów, wydzwaniających na Twój numer bez Twojej wcześniejszej zgody? No to pojawia się szansa na ciekawą broń w tej dotąd nierównej walce! Aplikacja Google Phone, stockowy składnik telefonów Pixel, prawdopodobnie będzie miała opcję automatycznego nagrywania połączenia przychodzącego spoza naszej listy kontaktów. Brzmi świetnie, prawda?

Problem, o którym wspominam, zna chyba każdy, kto miał pecha i wysłał CV na fałszywe ogłoszenie z ofertą pracy bądź sam ogłaszał coś na którymś z portali w rodzaju OLX. Okazało się, że tego rodzaju portale i sztuczki służą wielu “firmom” do wyłudzania naszych danych na ślepo – tzn. kopiują numer telefonu i później w pakietach za grosze odsprzedają agencjom prowadzącym różnego rodzaju infolinie. To właśnie z takich miejsc zalewają nas fale telefonów (zwykle z numerów komórkowych) z dziwacznymi ofertami.

Zastanawialiście się, co by było, gdyby taka osoba dzwoniąc do nas najpierw słyszała komunikat, że rozmowa jest nagrywana? No właśnie! Pewnie większość z nich od razu by się rozłączyła, obawiając się konsekwencji łamania praw o danych osobowych.

Na XDA pojawiła się informacja, że Google pracuje nad rozszerzeniem funkcjonalności aplikacji telefonicznej o nagrywanie rozmów spoza listy zapisanych kontaktów – to świetna wiadomość, bo programy Google można zainstalować niemal na każdym telefonie z Androidem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here