HTC Earbuds Wireless to kolejny sygnał, że HTC odpuściło?

Łezka się w oku kręci na wspomnienie starego, dobrego HTC, które bezkompromisowo nadawało ton w świecie smartfonów. Po dawnej chwale niewiele zostało i dziś to producent jeden z wielu, ot – typowy przeciętniak, który nie wyróżnia się z tłumu. Czy HTC Earbuds Wireless to dobry sposób na powrót do pierwszej ligi?

Jeśli tęsknisz za HTC z okresu chwały, to ich nowe słuchawki True Wireless nie poprawią Ci humoru. Szkoda, bo to pierwsze akcesorium tego rodzaju, jakie firma wypuszcza i od razu zrzednie Wam mina, kiedy sprawdzicie jego specyfikację. Otóż … HTC proponując nam Earbuds Wireless dołącza do szeregu poprawnych, choć nudnych niedrogich TWSów w rodzaju Xiaomi czy Motoroli. Nici z powrotu marki do ligi producentów wyznaczających nowe standardy, bo słuchawki są dokładnie takie, jak wyglądają budżetowe smartfony HTC od lat – idealnie przeźroczyste.

Jasne, za 199 zł nie mamy prawa żądać nie wiadomo jakich smaczków, ale spójrzcie tylko – gdyby nie napis HTC na etui, to nie odróżnilibyśmy tego modelu od setek podobnych TWSów, jakie znajdziemy na Aliexpress. Nie poprawia sytuacji specyfikacja – choć na witrynie producenta umieszczono oficjalną stronę produktu, to nie znajdziemy na niej żadnych danych technicznych (nie wiemy, jakie kodeki obsługuje urządzenie). No właśnie – inspiracja Apple, którą coraz chętniej przejmują inni…

Słuchawki mogą pochwalić się na pewno niewielką wagą – 4,5 g to jeden z najlepszych wyników w tej klasie (choć nie zapominajmy, że „pąk” za wiele w środku nie skrywa…), a bateria również pozytywnie nastraja, oferując do 6 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu i dzięki etui – łącznie całą dobę. Model pracuje na Bluetooth 5.0, możemy więc spodziewać się niezłego zasięgu i niewielkich opóźnień.

Największą ciekawostką jest fakt, że możemy połączyć obie słuchawki w tym samym czasie z różnymi urządzeniami – to kapitalny pomysł, który pokazuje, że HTC niekoniecznie musi błąkać się w środku stawki, bo wciąż ma potencjał, zdolny wyróżnić go z tłumu.

Czy to jaskółka zwiastująca wiosnę? Czas pokaże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE