Bose Sport Open Earbuds: słuchawki dla tych, co chcą słyszeć więcej

Bose to jedna z legend audio i prawie każda z ich nowości przynosi coś ciekawego. Tym razem amerykański producent zaskakuje – w dobie mody na ANC obstawia coś zupełnie innego! Open Earbuds mają nie tylko przepuszczać dźwięki otoczenia, ale też nie będziemy ich czuć w wewnątrz ucha. Brzmi ciekawie?

Bose Sport Open Earbuds mają być słuchawkami przeznaczonymi dla tych sportowców, którzy preferują dobrą słyszalność tego, co się dzieje wokół nich. Owszem, na rynku znajdziemy sporo rozwiązań działających na zasadzie odwrotnego ANC (są nawet systemy poprawiające słyszalność w pasmie ludzkiej mowy, a więc działające na zasadzie aparatu słuchowego), ale nie dość, że nie zawsze są doskonałe, to jeszcze wymagają włączenia.

Bose wkracza z brzytwą Ockhama i mówi: a gdyby tak Twoje najnowsze słuchawki True Wireless miały otwartą konstrukcję i przetwornik emitowałby dźwięki nie w Twojej małżowinie, ale na zewnątrz? Tego typu rozwiązanie powinno zapewniać słyszalność otoczenia w każdych warunkach, ba – przy niezbyt głośnej muzyce moglibyśmy móc spokojnie rozmawiać z partnerem treningowym!

Słuchawki montujemy na zewnętrznej części ucha, a przetwornik gra nad nim, a nie wewnątrz. Brzmi to ciekawie, choć problemem może okazać się niedostatek basu (z drugiej strony jeśli całkiem nieźle Bose poradziło sobie w przypadku muzyki płynącej z … okularów, to może warto dać im szansę także i tutaj?) i „wyciek” (piękne określenie z anglojęzycznych recenzji) dźwięku na zewnątrz, co może przeszkadzać naszemu otoczeniu. Właśnie słyszalność muzyki przez postronne osoby może być sporym problemem, choć podobno Bose znalazł na to patent (dosłownie i w przenośni – producent opatentował rozwiązanie o nazwie Bose OpenAudio).

Komfort użytkowania na pewno poprawi waga słuchawek – jeden „pąk” waży zaledwie 14 g. Na pokładzie znajdziemy:

  • Bluetooth w wersji 5.1,
  • mocną baterię zapewniającą nawet 8 godzin pracy,
  • wodoodporność na poziomie IPX4,
  • dedykowaną aplikację,
  • przetwornik 16 mm.
  • kodeki SBC i AAC.

Bose Sport Open Earbuds na stronie producenta kupimy za 200$.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE