Słuchawki bezprzewodowe JBL: które modele warto wybrać?

JBL jest jedną z najbardziej znanych i jednocześnie pracowitych firm na rynku audio – wśród konkurencji ze świecą szukać marki, która tak często wypuszczałaby nowe modele słuchawek czy głośników. W tym nadmiarze łatwo się zgubić – podpowiadamy, które słuchawki bezprzewodowe JBL zasługują na największą uwagę!

JBL Club Pro+ TWS / fot. JBL

W naszym przeglądzie skupiamy się na słuchawkach bezprzewodowych JBL, które znajdziemy w początkach 2021 roku w sklepie firmowym producenta. Siłą rzeczy będą to więc względnie aktualne propozycje i bez trudu powinniście je znaleźć także u innych sprzedawców. Dla wygody podzielimy słuchawki na:

 • True Wireless,
 • Z ANC,
 • Nauszne i wokółuszne,
 • Sportowe.

Zaczynamy!

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe JBL True Wireless

Topowy model w portofolio marki to JBL Club Pro+ TWS, który jest jednocześnie najmłodszym produktem w tej kategorii (zadebiutował w grudniu 2020).

Club Pro+ wyróżnia się:

 • technologią Dual Connect + Sync (obojętnie którą słuchawkę wyjmiemy z etui, możemy używać jej samodzielnie),
 • trzema mikrofonami z redukcją szumów,
 • aplikacją JBL My Headphones, pozwalającą ustawiać brzmienie według własnych preferencji bądź skorzystać z preinstalowanych zestawów, opracowanych przez najlepszych DJ-ów,
 • adaptacyjną redukcją hałasów otoczenia z funkcją Smart Ambient,
 • mocną baterią (do 8 h pracy + dodatkowe 3 pełne naładowania w etui).

Wady? Jak zwykle w przypadku JBL problem z kodekami – na pokładzie niczego ponad SBC i AAC nie uświadczymy.

Najlepsze bezprzewodowe słuchawki JBL z ANC

Tu wybór jest utrudniony – jeśli szukasz niedrogiego modelu z ANC, możesz zastanowić się nad:

 • JBL TUNE 750BTNC (już leciwe słuchawki nagłowne, które mimo braku wsparcia zaawansowanych kodeków, starej wersji BT 4.2 czy plastikowym przyciskom sterującym są jednak dość uniwersalne),
 • JBL CLUB 950NC (o 1/3 tańszy niż najnowszy i najwyższy model z serii, czyli Club ONE, a w niczym mu nie ustępujący zarówno brzmieniowo, jak i pod względem ANC),
 • wspomniany już model True Wireless, czyli JBL Club Pro+ TWS.

Najlepsze nauszne i wokółuszne słuchawki JBL

Niestety duże konstrukcje JBL, zwłaszcza te droższe, nie mają lekko z konkurencją – nawet najwyższy model w postaci Club ONE jest krytykowany za podkoloryzowanie brzmienia, przeciętne mikrofony czy przeciętną reprodukcję sceny (a pamiętajmy, że mówimy tu o słuchawkach za około 1,5 tys. zł).

Takie zarzuty nie pomagają, kiedy wśród słuchawek wokółusznych czają się tak dopracowane konstrukcje, jak piękne, mistrzowsko wykonane i cudownie brzmiące Sennheiser Momentum M3 Wireless, uniwersalne i niedrogie Philips TAPH805 czy topowe Sony WH-1000XM4.

Najlepsze słuchawki sportowe JBL

W tej kategorii JBL ma się czym pochwalić – w zasadzie to marka, która produkuje jedne z najlepszych słuchawek dla sportowców od lat: jakość wykonania, kapitalne uchwyty przeciwdziałające wypadaniu słuchawek z ucha, energetyczny dźwięk nastawiony na potężny bas.

Obecnie najciekawszymi słuchawkami sportowymi JBL jest bez wątpienia UA True Wireless Flash X. Ten model to w zasadzie małe dzieło sztuki – świetne aluminiowe etui z ciekawym systemem otwierania, mocna bateria, rozrywkowe ale czyste brzmienie, idealne trzymanie w uchu i zaskakująco efektywne pasywne tłumienie dźwięków otoczenia. Na pokładzie nie zabrakło Talku Thru i Ambient Aware.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE