Pastylka wearables, która pomoże Ci … wybrać odpowiednie buty!

Przedstawiamy jedno z najdziwniejszych urządzeń wearables, z jakimi można mieć dziś kontakt – Mymo służy do analizy naszego biegu i pomaga dobrać idealne obuwie sportowe!

Wśród start-upów nie brakuje urządzeń, które kuszą możliwościami, jakich ze świecą szukać w obecnych już na rynku urządzeniach. Tak też jest w przypadku Mymo, czyli gadżetu, który może mieć dobrą passę zwłaszcza w czasach pandemii, kiedy ograniczamy konieczność (albo ktoś nam ją ogranicza) wizyt w stacjonarnych sklepach.

Mymo to przedmiot przypominający pastylkę, jakich sporo w świecie wearables – jej wyjątkowość polega na zastosowaniu i unikatowych rozwiązaniach, jakie oferuje. Otóż wewnątrz pastylki umieszczono akcelerometr i żyroskop, które dzięki autorskiemu oprogramowaniu pozwala stworzyć unikalny profil biegacza (czas kontaktu z podłożem, tempo, uderzenia itp.).

Algorytmy działające w chmurze na podstawie wyników treningu zaproponują najlepsze dla nas buty sportowe, które uchronią nas przed kontuzją. Aha – pewnie zastanawiacie się, jak w ogóle używamy tego urządzenia. Otóż wystarczy: umieścić Mymo w specjalnej nakładce na skarpetkę, ściągnąć dedykowaną aplikację i rozpocząć trening biegowy. To wszystko!

Mymo kosztuje około 40 funtów – mam wrażenie, że największym potencjałem będzie dla tego rozwiązania nie indywidualny odbiorca, ale sieci sklepów sportowych, które mogłoby w ten sposób wspierać klienta w zakupie optymalnego obuwia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE