All-in-one w świecie audio, czyli Teufel MUSICSTATION!

Jeśli jesteś zwolennikiem rozwiązań typu all-in-one, możesz zerknąć na rozwiązanie proponowane przez niemiecką markę Teufel. MUSICSTATION to urządzenie rodem z dawnym muzycznych kombajnów, które oferowały we względnie kompaktowej obudowie amplituner, gramofon czy magnetofon.

Oczywiście w XXI wieku tego rodzaju zabytki techniki znajdują wyeksponowane miejsca u kolekcjonerów dawnego sprzętu grającego (rzućcie okiem na aukcje, gdzie jeszcze niespełna dekadę temu można było ustrzelić za grosze niezły model ITT, Grundiga czy Philipsa, a dziś kosztują od kilkuset zł w górę) ale obecnie też znajdziemy podobne urządzenia, dostosowane do „naszych” formatów odtwarzania muzyki.

Jednym z nich będzie choćby wspominany Teufel MUSICSTATION – oczywiście to na wskroś współczesny kombajn muzyczny, który pozwoli nam cieszyć się m.in. DAB+, radiem internetowym, muzyką transmitowaną poprzez Bluetooth (ze wsparciem aptX) czy CD.

Urządzenie może pochwalić się m.in:

  • radiem internetowym i streamingiem,
  • napędem CD klasy Hi-Fi,
  • 6 przetwornikami z technologią Dynamore Ultra o mocy 100 W
  • obsługą Amazon Music, Spotify Connect, DAB+, radia FM, Alexy,
  • Bluetooth 5.0 z aptX i AAC,
  • USB, wejściem AUX-In, złączem słuchawkowym,
  • 3 możliwościami ustawienia: na ścianie z wbudowanym adapterem, na stole w pozycji pionowej lub poziomiej,
  • zegar, alarmem, sleeptimer, wygaszanym wyświetlaczem,
  • sterowaniem pilota oraz aplikacją Teufel Remote.

Teufel oferuje dźwięk przestrzenny – dzięki głośnikom bocznym i umieszczony z tyłu otworom bass reflex nie słyszymy tradycyjnego stereo, ale raczej coś, co znamy z soundbarów. To zasługa technologii Dynamore Ultra, w której fale dźwiękowe skierowane są na całe pomieszczenie.

MUSICSTATION to ciekawe rozwiązanie dla fanów słuchania muzyki z różnych źródeł (radio DAB, streaming, Bluetooth czy CD), szukających nowocześnie brzmiącego sprzętu o kompaktowych rozmiarach. Co ciekawe, dzięki dołączonemu w zestawie adapterowi urządzenie możemy pochylić, by dźwięk rozchodził się nieco w górę, czy nawet zawiesić na ścianie.

Teufel nie prowadzi szerokiej sprzedaży swoich produktów – można kupić je bezpośrednio na stronie internetowej firmy. W grudniu 2020 roku MUSICSTATION została wyceniona na 2.259 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE