JBL Tune 125 TWS: kolejny pomysł JBL na przetasowanie średniej półki słuchawek True Wireless?

JBL co jakiś czas wypuszcza na rynek kolejne słuchawki bezprzewodowe, które łączy jedno – charakterystyczny dla marki design, bazowanie na renomie firmy oraz … brak zaufania do obsługi bardziej zaawansowanych kodeków niż SBC.

To właśnie ta ostatnia kwestia sprawia, że mimo oryginalnego wyglądu i sporej sympatii klientów JBL ma problemy z wypracowaniem własnej, autonomicznej pozycji na rynku słuchawek bezprzewodowych – bo i jak tu walczyć z konkurencją, która nawet o 1/3 taniej proponuje bardziej rozbudowane sterowanie czy obsługę aptX?

Niestety, mam wrażenie, że nowość w portfolio marki również nie zawojuje rynku: owszem, wygląda rewelacyjnie (zwłaszcza piękniejsza część potencjalnych użytkowników może być zauroczona dostępnymi wersjami kolorystycznymi), ale to ciągle odgrzewanie tego samego słuchawkowego kotleta.

Na pokładzie na szczęście nie zabrakło funkcji szybkiego parowania (Fast Pair), Dual Connect (możliwość autonomicznego użytkowania tylko jednej słuchawki), dobrego łącznego czasu pracy, wynoszącego dzięki doładowaniom z etui nawet 32 godziny.

Za dźwięk odpowiada przetwornik o średnicy 5,8 mm, a zastosowana wersja Bluetooth to 5.0. Niestety, zabrakło informacji o zastosowanych kodekach – w związku z tym można obstawiać, że w najlepszym wypadku będzie to standard w postaci AAC.

W oficjalnym sklepie producenta zapłacimy za ten model 479 zł. W tej cenie bez trudu znajdziemy lepiej wyposażone słuchawki, choć może nie tak atrakcyjne wizualnie, jak JBL.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE