Devialet Gemini: audiofilska pasja, audiofilska cena?

Sporo osób ciągle narzeka, że słuchawki True Wireless w rodzaju Sony WF-1000XM3 czy Sennhaisera Momentum TWS 2 są zbyt drogie, zwłaszcza w zestawieniu z tym, co oferują poza ANC. Co w takim razie powiecie na słuchawki francuskiej marki Devialet, które obecnie wyceniono w Polsce na około 1300-1400 zł, a które zapewniają – poza audiofilskim pochodzeniem – miks rozwiązań znanych z innych urządzeń?

W naszej redakcji mieliśmy już do czynienia z jednym produktem, sygnowanym właśnie przez słynną francuską markę i delikatnie mówiąc nie wywarł on na nas większego wrażenia. Mowa oczywiście o Huawei Sound X, głośniku, w którym dźwięk sygnował właśnie Devialet. Paradoksalne to renoma tej marki sprawiła, że od Sound X większość recenzentów zaczęła wymagać więcej, niż oczekiwaliby po „zwykłym” urządzeniu od chińskiego producenta – niestety, dudniący basem głośnik niczym nie kojarzył się z audiofilskim, zrównoważonym brzmieniem, a szkoda.

Ciekawe, jak Devialet poradził sobie ze słuchawkami „prawdziwie bezprzewodowymi”, które mają charakteryzować się:

  • aktywną redukcją hałasów otoczenia i trybem transparentności,
  • pasmem przenoszenia w zakresie 5 Hz – 20 kHz,
  • łącznym czasem pracy wynoszącym 24 godziny,
  • Bluetooth 5.0,
  • obsługą asystentów głosowych,
  • implementacją kodeka aptX,
  • odpornością na kurz i rozpryski wody IPX4,
  • dedykowaną aplikacją,
  • oprogramowaniem skanującym nasze ucho w czasie rzeczywistym, by na bieżąco dostosowywać brzmienie do ułożenia słuchawki w uchu.

Zapowiada się ciekawie, choć w tej cenie można było spodziewać się obsługi bardziej gęstych kodeków. Także robiąca wrażenie technologia Ear Active Matchning wydaje się udoskonaleniem czegoś, co proponował choćby wspominany już Huawei we Freebuds Pro (recenzja Huawei Freebuds Pro), umożliwiając aplikacji wykonanie testu dopasowania słuchawki do ucha.

Na pewno Devialet zasługuje na szansę, choć w kontekście ceny może mieć problemy z utrzymaniem konkurencyjności wobec wspomnianych już Sony, Sennhaisera, Jabry Elite Active 75t/85t czy choćby Huawei.

Na stronie producenta za Gemini zapłacimy 299 euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE