RHA TrueConnect 2, czyli audiofile też marzą o True Wireless

TrueConnect 2 to nowa odsłona dość znanych słuchawek TWS od brytyjskiej marki RHA, uznawanej powszechnie za jedną z ciekawszych na rynku audio. Ciekawostką jest fakt, że nowy model w zasadzie nie stanowi rewolucji: ten sam wygląd, brak kodeków wyższej jakości i jedynie pasywna redukcja hałasów. Dwójka ma lepszą baterię i solidniejszą odporność na wodę, jednak czy w cenie około 150 euro to nie jest za mało jak na gusta współczesnego odbiorcy?

Słuchawki wyglądają elegancko i dyskretnie, matowy plastik i dość surowy design na pewno wyróżnia je spośród konkurentów. Podobać może się również nietypowe etui, które działa na zasadzie obrotu, a nie odsuwania klapki. Etui naładujemy poprzez USB-C, a o stanie baterii powiadomią nas wbudowane diody. Za sterowanie odpowiada panel dotykowy, a rozmowy wspierane są przez układ redukcji szumów mikrofonu cVc od Qualcomm.

TrueConnect 2 działają do 9 h na jednym ładowaniu, a etui przedłuża ten czas do 35 h. Znajdziemy tu także funkcję szybkiego ładowania, pozwalającą na godzinę odsłuchu po 10 minutach podpięcia do gniazdka.

Łyżką dziegciu będzie brak implementacji nawet „średnich” kodeków: na pokładzie poza SBC nie znajdziemy ani AAC, ani aptX. W tej klasie cenowej wydaje się to nieporozumieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE